De ANWB organiseert op donderdag 9 oktober de Nationale Filevrije Dag. Alle filerijders van Nederland worden opgeroepen op deze dag hun werk- en reispatroon aan te passen. Met deze dag wil de ANWB aantonen dat wanneer slechts 10 procent van de filerijders in de spits ander gedrag vertoont, het fileleed aanzienlijk minder zal zijn.
Als een werknemer minder uren wil gaan werken en de werkgever wijst het verzoek af, dan is er de weg van het kort geding. De werknemer wint in deze situatie vrijwel altijd. Zo ook in deze zaak die speelde bij de Kantonrechter Roermond.
Het Bureau Beroepsziekten van de FNV krijgt steeds meer aanmeldingen van beroepsziekten. Het aantal steeg van 24 per maand in 2005 naar 32 per maand op dit moment. Dit blijkt uit een bericht van het Bureau.
De Belastingdienst heeft geconstateerd dat er onduidelijkheid is over het aangeven van het aantal sociale verzekeringsdagen (sv-dagen) bij een werknemer met een 36-urige werkweek, die een vierdaagse werkweek heeft in plaats van een vijfdaagse werkweek.
Minister Donner van Sociale Zaken komt niet eerder dan in november definitief naar buiten met wat er met de WW-premies voor werkgevers en werknemers gaat gebeuren. Wordt de premie voor de werkloosheidsverzekering geschrapt voor werknemers en verlaagd voor werkgevers? Een ding is al wel zeker: werkgevers gaan in 2009 van een meevaller bij de inkomensafhankelijke zorgpremies profiteren.
Werknemers die invloed hebben op hun re-integratietraject hebben een grotere kans om snel weer werk te vinden.
Om de economische neergang te stoppen trekt het kabinet 2,5 miljard euro uit aan lastenverlichting voor burgers en bedrijven. Zo bleek uit de uitgelekte plannen die NRC Handelsblad eerder publiceerde. Twee van de speerpunten zijn vergrijzing en arbeidsparticipatie van de oudere werknemer. Verdere belangrijke plannen voor werkgevers en werknemers zijn:
De leden van de FNV geven hun goedkeuring aan de afspraken die de vakbond vorige week maandag over het ontslagrecht heeft gemaakt met werkgeversorganisatie VNO-NCW en minister Donner van Sociale Zaken. Het CNV noemt het akkoord echter onevenwichtig.
Van de HR-verantwoordelijken heeft 58 procent een eigen budget om de vakkennis op peil te houden. 31 procent vindt zo'n budget nodig maar heeft het niet. Dit en meer blijkt uit een online peiling waaraan onlangs meer dan 350 HR-functionarissen uit het HRpraktijk Panel hebben deelgenomen.
Wat betekenen de kabinetsplannen voor uw werknemers met kinderen?
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling