Minister Donner van Sociale Zaken gaat jonggehandicapten eerder de kans geven om hun Wajong-uitkering aan te vullen tot tenminste het minimumloon door te werken.
De CNV Bedrijvenbond wil dat werkgevers en werknemers geld storten in een fonds dat in slechte tijden kan worden gebruikt om werkgelegenheid te behouden. In nieuwe cao’s moeten afspraken gemaakt worden over zo’n werkfonds.
Mensen met een onvolledige AOW-opbouw krijgen langer de tijd om te beslissen of zij dit tekort uit eigen middelen willen aanvullen. Dit kan met de zogenoemde inkoopregeling. Zo kan extra AOW ingekocht worden, wat later recht geeft op een volledige AOW-pensioen.
Het CNV wil dat er een keurmerk voor pensioenen komt. Op dit moment bestaat er nog geen instrument om pensioenen met elkaar te vergelijken.
Als u bij het Uitvoeringsinstituut UWV deeltijd-WW aanvraagt, hoeft u de aanvraag niet te laten vergezellen van een accountantsverklaring. Het UWV heeft deze niet nodig voor de toetsing van de aanvraag.
Slechts vijftien procent van de Nederlandse bedrijven houdt rekening met de vergrijzing. Dit blijkt uit een onderzoek van uitzend- en detacheringsbureau Accountemps.
Nederlanders zijn, anders dan de rest van Europa, verwend en kieskeurig als het om reistijd gaat. Meer dan de helft van de Europese werknemers wil best meer dan twee uur reizen voor hun baan. De meeste Nederlanders daarentegen, weigeren dat. Zelfs een droombaan zou ze niet over de streep trekken. Dit blijkt uit een internationaal onderzoek van Stepstone.
Generatie Y heeft voor het eerst te maken met tijden van economische tegenspoed. De jongste werknemers leefden in een wereld waarin bedrijven om hen vochten. Dat gaat volgens The Economist waarschijnlijk drastisch veranderen, omdat financiële en technologische bedrijven op grote schaal mensen ontslaan. In deze bedrijven werken veel jongeren.
Het gedrag van leidinggevenden beïnvloedt het werkplezier van medewerkers, en dat gedrag is ondermaats. Managers hebben geen goed gevoel voor wat de werknemer belangrijk vindt. Dat blijkt uit onderzoek door Intomart GfK in opdracht van accountants- en adviesorganisatie Grant Thornton naar integriteit en werkplezier onder werknemers van middelgrote organisaties.
Wanneer een werknemer tijdens zijn werkzaamheden een arbeidsongeval overkomt en als gevolg hiervan schade lijdt, is de werkgever aansprakelijk voor die schade. Een werkgever kan niet gemakkelijk aan deze aansprakelijkheid ontkomen. Eén van de mogelijkheden die voor hem openstaan, is aan te tonen dat hij voorafgaand aan het ongeval alle veiligheidsmaatregelen heeft genomen die in de gegeven omstandigheden van hem mochten worden verwacht.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling