Vanaf 1 januari 2009 is het niet meer mogelijk om buitengewone uitgaven voor ziektekosten af te trekken van de belasting, meldt het UWV. Chronisch zieken en gehandicapten krijgen voortaan jaarlijks automatisch een tegemoetkoming, die in sommige gevallen net als hun uitkering via de werkgever wordt uitbetaald.
Wist u dat een werkgever ook na twee jaar ziekte van een werknemer nog tot maximaal tien jaar kan opdraaien voor de kosten op basis van de WIA? Om dit te voorkomen kunt u zich natuurlijk verzekeren, maar hoe? Specialist Rob Obdam van Robidus Adviesgroep sprak in HRpraktijk Magazine over de vele verzekerdilemma’s die in de dagelijkse praktijk spelen.
Nyenrode Business Universiteit wil managers opleiden die minder aan zichzelf denken en meer samenwerken. Dat meldt de NOS.
Het percentage vrouwen in hogere managementfuncties is in 2008 licht gestegen, dat meldt de Volkskrant op basis van eigen onderzoek.
Staatssecretaris van Financiën wil een einde maken aan het opvoeren van het motorvermogen van zuinige leaseauto’s met lage bijtelling. Volgens de Volkskrant komt staatssecretaris De Jager op Prinsjesdag met maatregelen.
Huurt u wel eens flexmigranten in en wilt u er zeker van zijn dat de uitzendorganisatie deze mensen niet uitbuit? De Algemene Bond Uitzendondernemingen (ABU) en de Nederlandse Bond van Bemiddelings- en Uitzendondernemingen (NBBU) hebben samen een keurmerk voor huisvesting ontwikkeld, met de naam Certified FlexHome.
Bijna de helft van de Nederlanders werkt in deeltijd. Nederland is daarmee ruimschoots Europees koploper. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Bent u op zoek naar werknemers? Dat lijkt misschien een rare vraag in deze tijden van oplopende werkloosheid. Toch is er in bepaalde sectoren nog steeds een tekort aan vakmensen en talent kunt u altijd gebruiken, toch? Misschien vindt u ze wel - met subsidie! - op de Landelijke Banenmarkt van UWV WERKbedrijf die op 1 oktober plaatsvindt.
Uit een onderzoek door Berenschot blijkt dat sprake is van een betere samenwerking tussen ondernemingsraden en bestuurders van bedrijven ondanks forsere personele ingrepen. Het onderzoek werd gehouden onder voorzitters van (centrale) ondernemingsraden van grotere bedrijven in Nederland zoals ING, NS, Philips, Heijmans, Heineken, ABN AMRO en Fortis.
Een monteur zou onder andere hebben gerommeld met de urenverantwoording. Zijn werkgever, een energiebedrijf, verzoekt daarom ontbinding van de arbeidsovereenkomst. De rechter wijst het verzoek af omdat de werknemer bepaald niet de enige is die creatief uren schrijft.