Het overgrote deel van de CIO’s en IT-managers ziet cultuur als grootste struikelblok voor succesvol gebruik van samenwerkingstechnologie binnen organisaties. Op aanzienlijke afstand volgen het inrichten van procedures en de security. Dit blijkt uit onderzoek van Talk & Vision in samenwerking met Nyenrode Business Universiteit onder CIO’s en IT-managers.
Van de werknemers in Nederland voelt 28 procent zich niet of nauwelijks betrokken bij het succes van de organisatie waar ze werken. Dit en meer heeft zijn weerslag op de gemiddelde medewerkertevredenheid die gedaald is van 7,2 in 2011 naar 7,1 in 2012 zo blijkt uit het onderzoek ‘Werkbeleving in Nederland 2012’ van Integron onder 4.400 werkenden in twaalf branches.
Werknemers hebben steeds vaker een flexibele arbeidsrelatie. Tussen 2001 en 2011 groeide het aandeel flexwerkers (vooral jongeren) van 13 naar 18 procent aldus cijfers van het CBS.
UWV WERKbedrijf geeft geen toestemming om de arbeidsovereenkomst met een werknemer te mogen opzeggen, omdat afspiegelingsbeginsel niet correct is toegepast. Ook meent het UWV dat een onderbreking van de arbeidsovereenkomst van 8 dagen te kort is om alleen de laatste arbeidsovereenkomst als uitgangspunt te nemen voor de berekening. UWV ziet de twee arbeidsovereenkomsten als één geheel.
Negen maanden nadat consultant werving & selectie Laura Baselaar begon met het hervormen van het recruitmentproces bij het VUmc was er al 1 miljoen euro minder uitgegeven aan wervingskosten. Ze legt de voordelen van een centrale recruitmentafdeling uit en wat recruitment kan leren van de marketingafdeling.
Als medewerkers vinden dat de werkgever te lang wacht met het instellen van een ondernemingsraad, wenden zij zich uiteindelijk tot de kantonrechter. Volgens de bestuurder is de verstandhouding tussen partijen dermate verstoord, dat hij verzoekt de zaak aan te houden zodat er een mediationtraject kan worden gestart.
Werkgevers krijgen steeds meer te maken met bedrijfsfraude en diefstal door werknemers. Of aan een stelende werknemer een rechtsgeldig ontslag op staande voet kan worden verleend hangt af van de omstandigheden van het geval. Zo oordeelde de kantonrechter Zaandam recent dat het meermaals meenemen van een flesje frisdrank door een werknemer, onvoldoende was voor een ontslag op staande voet of ontbinding van de arbeidsovereenkomst.
In 2011 steeg het aantal burn-outgevallen met 11 procent. Dit blijkt uit een telling van dienstverlener 365 gebaseerd op ruim 1 miljoen werknemers. Dit terwijl het totaal aantal verzuimgevallen in 2011 daalde met 8 procent. In tijden van crisis daalt altijd het verzuim, maar dat geldt dus niet voor de uitval door burn-out.
Werknemers zien files vermijden niet als belangrijk voordeel van Het Nieuwe Werken. Ook de zorg voor het milieu is voor zowel werknemers als werkgevers geen issue zo blijkt uit online onderzoek van ISBW Opleiding en Training.
Een nieuw voorgestelde aanbestedingswet moet belangen van werknemers bij aanbesteding beter gaan beschermen. De FNV dringt er bij de kamer op aan voor vier amendementen van PvdA en SP te stemmen.