Als gevolg van krimp en vergrijzing wordt de overheid als werkgever voor jong talent minder aantrekkelijk. Bovendien wordt talent verloren door reorganisaties. Dat blijkt uit een enquête van Binnenlands Bestuur onder 1.589 ambtenaren.
Alle Nederlandse werknemers zien hun nettoloon stijgen in 2011. Ze betalen het komende jaar minder belasting ten opzichte van 2010 door een hogere arbeidskorting en lagere belastingtarieven. Werkgevers worden geconfronteerd met hogere lasten door stijgende kosten voor de zorgpremie, de sectorpremie en naar verwachting de pensioenpremie.
Staatssecretaris Frans Weekers van Financiën heeft met een derde nota van wijziging enkele wijzigingen aangebracht in het wetsvoorstel Belastingplan 2012. Waaronder het overgangsrecht voor spaarloontegoeden.
Minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en staatsecretaris Weekers van Financiën vegen de eenduidige loonaangifte van tafel. De invoering ervan is volgens hen niet meer noodzakelijk. Voor u betekent het dat u in de toekomst niet verplicht bent aangifte te doen volgens de loon-in-methode.
Feitelijk zijn er geen goede modellen voor Het Nieuwe Werken business cases. Daarom ging Arrien Termaat op Saxion Hogeschool op zoek naar een eigen model. Dat model is er nu in een soort bètaversie.
Er komt geen verhoging van belastingen op het gebruik en de aanschaf van (bestel)auto’s. Dat heeft minister van Financiën Jan Kees de Jager beloofd in een artikel in Auto Week. Hij is van mening dat goed gedrag beloond mag worden, ook al is de staatskas er de dupe van.
“Organisaties onderscheiden zich van zzp’ers doordat kennis wordt gedeeld en daardoor het totale kennisniveau van de organisatie stijgt. Dat doe je soms online, maar veel vaker samen op kantoor.” Aan het woord is Wim Pullen, directeur van het Center for People and Buildings (CfPB) in de special Het Nieuwe Werken in bedrijf, een bijlage bij onder meer HRpraktijk Magazine.
Het beveiligingsbewustzijn binnen een organisatie verhoogt, als de managers iets van hun controle opgeven en meer luisteren naar het middenmanagement en medewerkers. Communicatie is van groot belang voor het welslagen van de beveiliging. Dat stelt Amy van Bedaf.
Minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft het wetsvoorstel om de AOW-leeftijd te koppelen aan de levensverwachting aan de Tweede Kamer uitgereikt. Het voorstel voorziet in de afspraken die de sociale partners in juni dit jaar hebben gemaakt. Ook bevat het voorstel de extra toezeggingen die de minister in september j.l. deed om de vakbeweging achter zich te krijgen.
Leidinggevenden en de door hen beoordeelde medewerkers hebben vaak een tegengesteld beeld van het beoordelingsgesprek. Maar liefst 29 procent van de werknemers is ontevreden over het jaarlijkse beoordelingsgesprek, terwijl 94 procent van de leidinggevenden denkt dat de werknemers de beoordelingsgesprekken ervaren als nuttig en leerzaam