Nu er een akkoord is tussen de sociale partners over doorwerken na het 65e jaar, zal een nieuw kabinet zich gaan buigen over deze kwestie. Doorwerken na het 65e jaar is overigens nu al mogelijk, maar daar zitten wel haken en ogen aan.
Volgens Maurits Derksen, Directeur HRM bij Alliander, moeten organisaties niet te afwachtend zijn op de arbeidsmarkt maar moeten zij juist terug de keten in, naar het onderwijsveld. Door samen met onderwijsinstellingen praktijkgerichte werk-leervormen te ontwikkelen kun je mensen al op jonge leeftijd kennis laten maken met je organisatie.
Veel werkgevers hebben behoefte aan een flexibel personeelsbestand. De arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd kan daarbij een nuttig instrument zijn.
Wat is het geheim van de populairste werkgevers van Nederland? Hun maatschappelijke betrokkenheid, blijkt uit grootschalig onderzoek van Effectory. Ook in tijden van crisis, want het kan heel klein beginnen.
Hoewel veel HR-afdelingen de beschikking hebben over een e-HRMsysteem, wordt er vaak nog te weinig gebruik gemaakt van de mogelijkheden, zo blijkt uit onderzoek. Zonde, want er is veel tijd en geld mee te besparen. Wat zijn nu de voordelen en hoe maakt u de tijdwinst hard?
Sociale media zijn niet meer weg te denken op de werkvloer. De uitwisselingen over privéaangelegenheden werken misschien verrijkend voor de werknemer, maar helpen een organisatie niet echt vooruit. Dat doet de zakelijke variant wel. De implementatie van Yammer is volgens insider Rick Mans zelfs ‘een van de grootste veranderingen die je in een organisatie teweeg kan brengen’.
Talentvolle medewerkers aantrekken, ontwikkelen en behouden is vandaag de dag een van de belangrijkste vraagstukken voor organisaties. Toch hebben heel weinig organisaties een formeel talentmanagementsysteem dat toelaat te anticiperen op het dreigende tekort aan talent in de organisatie. Tijd voor een talent on-demand framework volgens de supply chain methode aldus Peter Cappelli in Harvard Business Review.
John Siemons is zeer ervaren in het implementeren van HR-systemen bij grote organisaties. Het begon bij Jumbo waar hij als projectleider de implementatie van AFAS begeleidde. Inmiddels heeft hij als zelfstandige in de keuken van diverse organisaties mogen kijken waar hij leerde dat veel bedrijven tegen dezelfde problemen aanlopen.
Het imago van u als werkgever is belangrijk voor het binnenhalen van nieuwe mensen. Door de opkomst van social media heeft u zelf minder invloed op dit imago dan voorheen. Hoe kunt u hier toch invloed op uitoefenen? Wat moet u vooral doen en laten?
De vraag in hoeverre je als werkgever mag interfereren in het privéleven van je werknemers is heel actueel. Willemijn Roozendaal, universitair hoofddocent arbeidsrecht en socialezekerheidsrecht aan de Vrije Universiteit: “Beperk dit soort zaken tot de werkplek en maak daar bepaalde keuzes onmogelijk.”
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling