Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft bekendgemaakt dat het Ontslagbesluit zodanig wordt aangepast dat als er sprake is van ontslag om bedrijfseconomische redenen waarbij het afspiegelingsbeginsel wordt toegepast, AOW-gerechtigden het eerst in aanmerking komen voor ontslag.
89 procent van de werkgevers in Nederland heeft of hanteert geen verslavingsbeleid binnen de organisatie. Toch verwacht bijna de helft van de werkgevers (48%) dat verslaving een onderliggend productiviteitsprobleem is binnen de eigen organisatie. Dit blijkt uit onderzoek van de private verslavingszorginstelling SolutionS onder werkgevers en HR-verantwoordelijken in Nederland.
Nederlandse werknemers zijn niet erg positief als het gaat om hun eindejaarsgesprek: één derde geeft aan dat het gesprek niet verlopen is zoals verwacht. Een groot deel hiervan meent naar aanleiding van de beoordeling dit jaar op zoek te gaan naar een nieuwe baan. Opvallend is dat 30 procent van de ondervraagden begin februari nog geen beoordelingsgesprek heeft gehad. Dit blijkt uit onderzoek van NationaleVacaturebank onder ruim 1.000 respondenten.
Van alle omroepen die wegens de bezuinigingen samen moeten, hebben BNN en de VARA de meeste problemen. Althans, dat is wat enkele VARA-medewerkers in De Nieuwe Revu meldden. De cultuurverschillen zijn levensgroot aldus enkele betrokkenen. Wat te doen als twee heel verschillende bedrijfsculturen samenkomen?
Bij de meeste organisaties wordt minstens driekwart van de medewerkers jaarlijks beoordeeld. Bijna 40 procent van de organisaties is echter van oordeel dat de beoordelingscyclus niet goed wordt uitgevoerd zo blijkt uit onderzoek door Cito, TNO Management Consultants en Artemis Laren in samenwerking met HR Praktijk onder 367 HR-professionals.
Het is belangrijk dat organisaties de wederzijdse verwachtingen tijdens de onboarding van nieuwkomers toetsen. Zeker bij mensen die organisaties graag willen behouden, moeten organisaties hiermee tijdens de eerste 90 dagen in een nieuwe baan heel actief zijn. Een buddy kan hier een grote rol in spelen.
Slechts 30 procent van de werkende mannen wil 32 uur of minder werken. Het aandeel vrouwen dat daar oren naar heeft, is opvallend hoger: 70 procent is hiervoor te porren. Randstad deed onderzoek naar aanleiding van het plan dat de partijleider van Groen Links (Bram van Ojik) begin deze week presenteerde om het werk eerlijker te verdelen.
Zowel werkgevers als werknemers zien in Nederland steeds meer voordelen van tijdelijke contracten. Een trend die wereldwijd wordt bevestigd zo laat onderzoek onder meer dan 13.000 werkgevers en professionals van Page Personnel zien. Zo verwacht 30,8 procent van de Nederlandse werkgevers dat zij dit jaar meer gebruik gaan maken van tijdelijke krachten.
Het beleid voor boeteoplegging op grond van de Wet allocatie arbeidskrachten door intermediairs (WAADI) is aangepast voor zelfstandigen met een bv. De maatregel voorkomt boeteoplegging aan een zelfstandige die zich via zijn eigen bv uitleent aan een derde, maar wiens bv niet bij de KvK staat geregistreerd als een onderneming die arbeidskrachten ter beschikking stelt.
In verband met de invoering van de Wet werk en zekerheid op 1 juli 2015 doet u er verstandig aan vanaf nu extra aandacht aan dossiervorming te besteden. Komt u na die datum in de situatie dat u moet reorganiseren, dan is het belangrijk dat u kunt aantonen dat uw werknemer bovengemiddeld functioneert of over bijzonder potentieel beschikt.