Remeha is al zo’n 75 jaar een bekende naam in de productie van cv-ketels, (zonne-)boilers, warm wateroplossingen, digitale tools en thermostaten. De laatste jaren heeft het Apeldoornse bedrijf een flinke omslag gemaakt met innovatie en de toenemende focus op duurzame technologie. Hoe krijg je (productie)medewerkers mee in een verandertraject en hoe borg je hun duurzame inzetbaarheid?
Waar letten werkzoekende jongeren op in deze werknemersmarkt? Tien tips voor bedrijven die op zoek zijn naar nieuw talent maar ze nog onvoldoende weten te bereiken.
Het kabinet wil van de scholingsaftrek een subsidie maken in plaats van een fiscale aftrekregeling. Partijen in de Tweede Kamer zien daar echter weinig in.
Een gezonde en veilige bedrijfscultuur draagt bij aan duurzame inzetbaarheid, ook bij fysiek zwaar werk. Dat er goede voorbeelden zijn laat producent van speciale vetten Loders Croklaan zien.
Leidinggevenden moeten hun medewerkers optimaal ondersteunen zodat ze overeind blijven in tijden van snelle verandering. Maar wie ondersteunt de leidinggevende? Een serie tips over de wijze waarop HR de manager kan helpen om zijn rol in de flexibiliserende organisatie te pakken.
Steeds vaker zoeken werkgevers naar nieuwe vormen om personeel te werven. Met ‘andere’ campagnes val je immers meer op; bovendien is een slimme campagne vaak direct een manier om voor te sorteren op de gewenste skills van de kandidaat.
Vaders met een pasgeboren baby moeten langer verlof krijgen, vindt minister Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Hij wil het vaderschapsverlof verder uitbreiden. Dat zei hij op het Congres Arbeid en Zorg in Madurodam in Den Haag in reactie op het SER advies "Een werkende combinatie. Advies over het combineren van werken, leren en zorgen in de toekomst."
Meer dan driekwart van de Nederlandse ondernemers (80 procent) is het erover eens: een sollicitatiegesprek lijkt op een date, waarbij het gevoel vertelt of de klik er is. Een duidelijke match met de organisatiecultuur is veruit het belangrijkste criterium (79 procent) bij het selecteren van nieuw personeel. Vakkennis (48 procent), werkervaring (47 procent) en werkethos (44 procent) volgen op afstand.
Zonder al te veel investeringen toch nieuwe ideeën omzetten in verdienmodellen. Het lukt een groep specifieke kleine mkb-bedrijven aldus Dries Faems, hoogleraar innovatie aan de Rijksuniversiteit van Groningen.
Werknemers krijgen van hun werkgevers steeds meer mogelijkheden om mantelzorgtaken uit te voeren. Een derde van de ondernemingen biedt inmiddels extra verlof bovenop de wettelijke mogelijkheden. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van 3 jaar geleden.