Werk je in een duurzame groene omgeving? Dan slaap je beter en ben je overdag productiever. Dat bevestigt onderzoek aan de universiteit van Harvard.
Wie gaat de JLL Winning Workplace Award 2017 winnen? U kunt meebeslissen door een stem uit te brengen op een van de zes genomineerden: Accenture, De Volksbank, Enexis, Plantronics, TravelBird en VGZ. Stemmen kan tot 30 augustus.
Nieuwe technologieën zoals kunstmatige intelligentie, robots, virtual reality, augmented reality en cloud computing, veranderen het komende decennium onze manier van werken behoorlijk. De verandering zal zo snel gaan dat mensen op het moment dat het zich aandient moeten leren omgaan met technologieën zoals virtual reality. De mogelijkheid tot het opdoen van nieuwe kennis, is belangrijker dan de kennis zelf. Onderzoek van Dell Technologies, geleid door het Institute For The Future (IFTF), waarschuwt dat bedrijven nu al moeten kijken of hun infrastructuur op die toekomst is voorbereid.
Amerikaanse werkzoekenden kunnen er sinds eind juni al gebruik van maken: Google for Jobs. Deze nieuwe zoekfunctie kan vacaturesites overbodig maken, omdat vacatures gratis direct worden doorgeplaatst. Bovendien suggereert Google relevante functietitels waar werkzoekenden niet meteen aan denken.
Bij controle van 500 uitzendbureaus zijn door de Inspectie SZW 131 boetes uitgedeeld voor in totaal ruim 1,3 miljoen euro. De meeste overtredingen zijn onderbetaling van de uitzendkrachten.
Werknemers in de horeca bleven in 2016 het minst ziek thuis, werknemers in het openbaar bestuur het meest. De verschillen in verzuim hangen samen met de arbeidsomstandigheden in een bedrijfstak, kenmerken van de werknemers, en de bedrijfsgrootte. Zo heeft het lagere verzuim in de horeca er onder meer mee te maken dat er naar verhouding veel jonge werknemers in deze bedrijfstak werkzaam zijn. Dit meldt het CBS op basis van een publicatie over de verschillen in ziekteverzuim tussen bedrijfstakken.
Organisaties kunnen zich weer inschrijven voor de HR Proffie, de jaarlijkse vakprijs voor het beste HR-beleid van Nederland. De HR Proffie onderstreept het belang van een inspirerend en doeltreffend HR-beleid voor het succes van een organisatie. Aanmelden kan tot en met 30 september.
Werkgevers verwachten volgend jaar meer moeite te hebben om talent aan boord te houden. Organisaties kunnen zich volgens HR-professionals vooral in de uitstraling in termen van cultuur en sfeer onderscheiden. Maar kijkend naar de middelen die HR-afdelingen inzetten, blijkt dat de arbeidsmarktcommunicatie nog steeds vrij traditioneel is.
Staatssecretaris Jetta Klijnsma van Sociale Zaken en Werkgelegenheid stelt € 12,5 miljoen beschikbaar voor projecten om werkenden langer gezond en vitaal aan het werk te houden. De subsidie kan worden aangevraagd door Onderwijs & Ontwikkelingsfondsen en samenwerkingsverbanden van sociale partners.
De werkloze beroepsbevolking neemt af en HR-professionals beginnen in bepaalde sectoren krapte op de arbeidsmarkt te merken. Ruim de helft van de HR-professionals geeft in een recent onderzoek aan dat zij knelpunten ervaren bij het werven van nieuwe werknemers.