Werkgevers betalen in 2019 meer voor hun personeel. Weliswaar dalen de sectorpremies, maar werkgevers zijn meer kwijt aan andere algemene bijdragen zoals de werkgeversbijdrage voor de Zorgverzekeringswet (Zvw), het Arbeidsongeschiktheidsfonds (Aof) en de algemene werkloosheidspremie (Awf).
Het netto bedrag dat onderaan de streep op de loonstrook staat, stijgt in 2019 voor vrijwel alle werknemers. Met name personen met een laag of midden inkomen profiteren van de lagere belasting. Daar tegenover staat een hoger belastingtarief op vakantiegeld en bijzondere beloning zoals een 13e maand zo blijkt uit berekeningen van HR- en salarisdienstverlener ADP op basis van de belastingtarieven en pensioenpremies vanaf januari 2019.
Het kabinet ziet af van de geplande bezuiniging op de arbeidsongeschiktheidswet, de WIA. Werkgevers en werknemers gaan zich inzetten voor een snelle terugkeer op de werkvloer van zieke werknemers. Minister Koolmees van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft dit afgesproken met de werknemersorganisaties.
Kleine werkgevers hebben moeite om twee jaar lang loon te blijven doorbetalen aan werknemers die ziek zijn. Vanwege deze verplichting twijfelen ze ook om mensen in vaste dienst te nemen. Daarom komen er maatregelen die het voor kleine werkgevers makkelijker, duidelijker en goedkoper maken om loon door te betalen bij ziekte. Minister Koolmees van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) en de werkgeversorganisaties hebben hier afspraken over gemaakt. Zij hebben een convenant getekend met het Verbond van Verzekeraars.
Per 1 januari 2019 veranderen onder meer uitkeringsbedragen, transitievergoeding en pensioenen. We zetten de relevante veranderingen voor u op een rij.
De meeste Nederlandse werknemers zullen op hun loonstrookje van januari een plus zien. Zij kunnen 1,0 tot 2,5% meer netto loon tegemoet zien in januari 2019 dan in december 2018. De verlaging van de inkomstenbelasting draagt daaraan bij, net als de verhoging van de algemene heffingskorting en de arbeidskorting.
Naast wet- en regelgeving bent u dit jaar vooral druk geweest met het herzien van uw HR-processen, zo blijkt uit de top 10 van best gelezen artikelen op HR Praktijk. SPP, onboarding, de HR-cyclus, performance management, Agile werken... Ze staan allemaal prominent in dit overzicht (met tips!).
In het huidige digitale tijdperk zijn succesvolle organisaties die organisaties die data gebruiken om processen te verbeteren, klanten beter te bedienen, nieuwe mogelijkheden in de markt te benutten en een competitief voordeel te behalen. Alleen lang niet alle afdelingen binnen een organisatie benutten data al ten volle. Een van de afdelingen die achterloopt is HR.
L’Oréal Nederland heeft voor de hoge betrokkenheid van haar medewerkers de Korn Ferry Employee Engagement Award gewonnen. Volgens Eva Szreder, Human Resources Directeur, is de betrokkenheid vooral zo hoog omdat iedereen een gepersonaliseerd trainingsprogramma krijgt.
Minder dan de helft van de Nederlandse bedrijven heeft diversiteit verankerd in cultuur. Toch erkent bijna iedereen het belang van diversiteit voor (internationaal) succes
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling