Allereerst is het uiteraard op zijn minst niet chique om gemaakte afspraken niet na te komen als werkgever. Hier blijkt eens te meer dat het van belang is om belangrijke afspraken vast te leggen op het moment dat ze worden gemaakt. Maar voor menig werknemer is dit inmiddels een gepasseerd station, zo blijkt uit het onderzoek.
MAN WERKT JAREN ILLEGAAL ALS ARTS Op last van de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IZG) is op woensdag 17 oktober een man aangehouden op verdenking van titelmisbruik, valsheid in geschrifte en oplichting. De man deed zich al jaren ten onrechte voor als bedrijfsarts bij een arbodienst en later als behandel-coördinator-arts in de geestelijke gezondheidszorg meldt de inspectie op haar eigen website. Hoe kan het zover komen vraag je jezelf af. Acht jaar lang werkzaam als bedrijfsarts bij een Arbodienst, als arts bij de GGZ en dan niet voorkomen in het BIG register.
“HR is ineffectief”, aldus blijkt uit een door KPMG gesponsord onderzoek dat is uitgevoerd door de Economist Intelligence Unit. Leiders van Internationale organisaties zijn van mening dat HR onvoldoende in staat is toegevoegde waarde te leveren. Directies beschouwen HR als een afdeling die afgaat op instinct en nauwelijks analyses gebruikt voor het sturen van de organisatieprestatie. Hoe kan HR succesvol veranderen?
Om fraude met diploma's tegen te gaan kunnen sollicitanten per 1 november bij de overheid (DUO) een digitaal uittreksel aanvragen van zijn/haar behaalde diploma's om aan de werkgever te overleggen als bewijs.
Nu er een nieuwe regering komt lijkt ook de lobby gemeenschap uit haar slaap ontwaakt. In het NRC van 30-10 verschijnt een huilend bedrijfsleven dat onder leiding van de topman van Siemens, van der Touw, beweert dat bedrijven in de industrie massaal zouden vertrekken uit Nederland wegens een vermeend gebrek aan technisch opgeleiden! Hij heeft het zelfs over 30%! Maar kloppen die cijfers wel? In genoemd artikel wordt gesproken over een uitstroom van ouderen die zou leiden tot 150.000 vacatures in de sector waarvan 60.000 op MBO niveau op een termijn van vier jaar.
Nog even en er is waarschijnlijk een nieuwe regering. Dat is mooi en de formatie is lekker snel verlopen. Althans dat zeg ik nu wel, maar er zijn ook landen, zoals Belgie, die heel lang doen over een formatie maar waar de zaakjes ondertussen gewoon doorgang vinden. Wat wel fijn is, is dat er veel 'jongeren' gaan meeregeren. Niet dat ik iets heb tegen de wat oudere mens (ben er zelf een) maar, afgezien van het feit dat jongeren vaak wat sneller zijn, voelen ze misschien ook de tijdgeest wat beter aan. En deze tijdgeest is er een van pragmatisme en van en/en denken en niet van of/of.
De juiste persoon op de juiste plek! Man of Vrouw. Blauw, rood of groen. Dát is waar het om gaat!
Het nieuwe regeerakkoord van de VVD en de PvdA met als titel "Bruggen slaan" is op 29 oktober jl. gepubliceerd en heeft grote gevolgen voor het ontslagrecht in Nederland. Wij informeren u over de belangrijkste wijzigingen.
Ondanks de recessie waar we ons in bevinden, met een stijgende werkloosheid tot gevolg (cijfers CBS), laten diverse onderzoeken zien dat dit in de nabije toekomst gaat omslaan naar een tekort. Het vinden en binnenhalen van talent vraagt om een slimme aanpak, net als het behouden. Analoog aan het binnenhalen en behouden van klanten is het beter om gericht te werk te gaan dan met hagel te schieten. Dat vraagt om intelligence, om HR analytics.
Uit het jaarlijkse HR Trends onderzoek bleek dat nog maar 16% van de respondenten inmiddels overgestapt was op de Werkkostenregeling (WKR), de rest had het nog maar even voor zich uit geschoven.