Als organisaties succesvol talent willen managen, moeten ze daarvoor de tijd nemen. Tijd om de kernwaarden van je organisatie expliciet te maken, tijd om in teams verbinding en vertrouwen te creëren en tijd om mensen die geschikt zijn om te gaan leidinggeven zich daarin te laten ontwikkelen. Dat is de kernboodschap van Michiel Schoemaker, die zich al enkele decennia in verschillende hoedanigheden bezighoudt met dit onderwerp.
Voldoende aandacht besteden aan de teammoraal is niet alleen essentieel voor het vasthouden van mensen. Het houdt werknemers ook loyaal en productief. Tim Stone van Polycom met vijf tips voor het optimaliseren van de medewerkerstevredenheid.
Patrick Coolen, Manager Workforce Planning en HR analytics bij ABN-AMRO, stelde onlangs op verschillende internationale conferenties de grote lijnen voor van het HR analytics-traject binnen ABN-AMRO. Hij deelde daarbij zijn mening en inzichten over tal van specifieke ABN-AMRO analytische projecten, over de expertise die vereist is voor HR analytics en zijn persoonlijk advies aan HR professionals over hoe met HR analytics te starten. Hierbij een samenvatting van het HR analytics-traject bij ABN-AMRO.
Ruim drie jaar geleden verhuisde het hoofdkantoor van Oracle Nederland van De Meern naar het pand Facet in The Wall in Utrecht Leidsche Rijn. Daarbij waren twee zaken essentieel: het nieuwe pand moest een verbinding hebben met de manier van werken die Oracle nastreeft en het verbeteren van die manier van werken moest geen tijdelijk maar een continue proces zijn. Hoe heeft deze ‘move’ in de praktijk uitgepakt?
Welke rol speelt HR in het krachtenveld van de boardroom? En hoe kan HR uitgroeien tot de beslissende factor bij het creëren van waarde voor de business? Ter gelegenheid van de lancering van de HR Top 100 hielden HR Strategie en RaymakersvdBruggen een dubbelinterview met de vermaarde managementgoeroe Fons Trompenaars en HR-directeur Paul-Peter Feld om antwoorden te vinden op deze vragen.
Oeps. Bericht in de media: ING schrapt de helft van het aantal functies voor HR-professionals. Het zal niet overal zo dramatisch zijn, maar de boodschap is helder: HR is als discipline niet onmisbaar en onaantastbaar en de HR-professional kan alleen overleven als hij/zij zich conform de wetten van Darwin aanpast.
AEGON Nederland wil ‘de meest aanbevolen verzekeraar van Nederland' worden. Daarom ondergaat de verzekeraar een transformatie, die vorig jaar startte met een stevige reorganisatie: een op de drie medewerkers moest intern solliciteren en 400 werden boventallig. Ook de HR-afdeling had een kostentarget van dertig procent. Directeur HR Monique Bodde: ‘Die combinatie was heftig.’
Outsourcing van HRM leek de toekomst, maar het brak nooit echt door. De nieuwe trend: Shared Service Centers (SSC). Maar soepeltjes overstappen naar een SSC HRM blijkt nog niet zo eenvoudig. Het vereist vergaande modernisering van IT-voorzieningen en een ingrijpende cultuuromslag bij alle betrokkenen. In een rondetafelgesprek met Jonne-mei Beetz van Kirkman Company vertellen twee ervaringsdeskundigen over hun ‘lessons learned’.
De ANWB wil in essentie een helpende organisatie zijn en dat vraagt betrokken en geïnspireerde medewerkers. Dat stelt John Luijben, directeur HRM bij de ANWB. “Uiteindelijk gaat het erom een balans te vinden: mensen moeten enerzijds de ruimte krijgen, maar anderzijds ook weer nietdoorschieten in het hulpverlenen.”
Het International Baccalaureate (IB), toonaangevend wereldwijd aanbieder van curricula voor internationaal onderwijs voor leerlingen tussen de 3 en 19 jaar, met bijna 700 medewerkers wereldwijd, besloot in 2009 de mondiale indeling te herschikken. Onderdeel van dit proces was het kritisch tegen het licht houden van de rollen van zowel leidinggevenden als medewerkers en het herhuisvesten en werven van honderden stafleden.