Werknemers die veertig jaar of langer in dienst zijn en een of twee jaar vóór hun pensioen zitten moeten vrijwillig kunnen vertrekken. Op die manier behouden meer jongere mensen hun werk aldus voorzitter Henk van der Kolk van FNV Bondgenoten.

De voorzitter liet tijdens het congres van de bond weten niet voor de VUT te gaan, maar voor een tijdelijke regeling, aangezien “ na de crisis ook oudere en ervaren mensen weer hard nodig zijn.”

 

De pensioengerechtigde leeftijd verhogen naar 67 jaar zoals minister van Sociale Zaken Piet Hein Donner wil, is volgens Van der Kolk “kortzichtig in deze tijd van ontslagen.”

 

Ook de looptijd van de regeling voor werktijdverkorting is volgens de voorzitter niet lang genoeg. De regeling loopt tot 1 maart. Veel bedrijven zouden pas daarna met de gevolgen van de kredietcrisis te maken krijgen.