Het kabinet bekijkt of het mogelijk is om werktijden en verlofregelingen te flexibiliseren. Het denkt dat meer mensen gaan werken en meer uren gaan werken als ze werk en zorg beter kunnen combineren. Het kabinet gaat daarover spreken met de Tweede Kamer, sociale partners en andere belangorganisaties. Uitkomst van de gesprekken moet een stelsel zijn waarbij werktijd, werkplek, verlof en schooltijden het werknemers mogelijk maken werk en privé optimaal te combineren.
Het verdwijnen van de WW-premie is de opvallendste verandering van de eerste loonstrook van het nieuwe jaar. De meeste werknemers gaan er daardoor netto iets op vooruit. Maar ook wordt de arbeidsparticipatie gestimuleerd. Zo wordt op latere leeftijd doorwerken beloond en ook huishoudens met een dubbel inkomen gaan er op vooruit. Parttimers gaan er in sommige gevallen iets op achteruit. Dit blijkt uit berekeningen van ADP, services for Payroll & HR.
Lang niet iedere werknemer vindt zijn of haar huidige baan een droombaan. Dit blijkt uit onderzoek van TNS NIPO voor de vacaturesite Monsterboard.nl.
Werknemers met een jaarsalaris van 75.000 euro of meer, krijgen voortaan maximaal één jaarsalaris als ontslagvergoeding. Hiervoor wordt het Burgerlijk Wetboek gewijzigd. De ministerraad heeft ingestemd met een daartoe strekkend wetsvoorstel van minister Donner van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en minister Hirsch Ballin van Justitie.
Overwerken kan bijdragen aan een positief gevoel over de functie. Maar werkgevers moet hun personeel wel voldoende controle over hun werktijden geven. Dat stelt arbeidspsycholoog Debby Beckers, die volgende maand aan de Radboud Universiteit in Nijmegen promoveert op een onderzoek naar overwerk en gezondheid, zo meldt Nuzakelijk.nl.
Voor welke dienstverlener koos u dit jaar primair op het gebied van…? Deze eenvoudige vraag stelden we u in september via onze e-mailnieuwsbrief HRpraktijk Signaal. Ruim 400 HR-professionals gaven per rubriek aan welk bedrijf zij hadden ingeschakeld.
Zoals elk jaar staat u weer een aantal belangrijke veranderingen te wachten. Houdt u de administratie in eigen hand of denkt u erover de salarisadministratie uit te besteden? Het zijn zaken waarover u snel moet beslissen. Is uw salarisadministratie voorbereid op 2009?
Werknemers kunnen voortaan ook pensioen opbouwen als zij met verlof zijn. Dat heeft staatssecretaris De Jager van Financiën in een geactualiseerd beleidsbesluit kenbaar gemaakt Het geactualiseerde beleidbesluit bevat nog enkele goedkeuringen op het gebied van pensioenopbouw.
De ministerraad heeft bekendgemaakt dat in enkele wetten de beslistermijnen zijn aangepast in verband met de inwerkingtreding van de Wet dwangsom en beroep bij niet tijdig beslissen. De ministerraad is akkoord gegaan met een daartoe strekkend wetsvoorstel. Het wetsvoorstel is door een groot aantal ministeries ingediend.
Na PriceWaterhouseCoopers en de gemeente Nijmegen breidt nu ook recruitmentbureau Compagnon het vaderschapsverlof uit. Daarmee sluit het bureau aan bij het initiatiefwetsvoorstel, ingediend bij de Raad van State door GroenLinks.