Mooi weer heeft weinig invloed op het zoeken van een nieuwe baan via internet. Dat blijkt uit onderzoek van de AMC Academie. Er wordt online veel naar vacatures gezocht, ook bij warm weer. Alleen bij extreem hoge temperaturen neemt het aantal zoekacties enigszins af.
Minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid zet een punt achter de kleinebanenregeling. Hij heeft bekendgemaakt dat de regeling na dit jaar niet meer wordt verlengd. De reden is dat de crisismaatregel, die in 2010 van kracht werd, niet tot een structurele afname van de jeugdwerkloosheid heeft geleid.
Medewerkers die langer dan 5 jaar bij een organisatie werken worden vaak gezien als loyaal en juist niet flexibel. Maar wetenschappelijk onderzoek toont aan dat bij deze groep de betrokkenheid het sterkst toeneemt door flexibel werken.
Werkgevers en vakbeweging maken zich sterk voor de mogelijkheid de vitaliteitsregeling in te zetten voor vervroegd pensioen. De wens van werkgevers en werknemers staat haaks op wat het kabinet met de regeling wil.
Een sollicitant werd na een sollicitatiegesprek verweten dat hij onvoldoende enthousiast was. Dat liet hij niet op zich zitten en kwam terug met flyers en een spandoek. Wat hem direct een baan opleverde.
Bedrijfsartsen hebben de bevoegdheid om werknemers door te verwijzen naar een specialist, zodat de werknemer geen verwijzing aan zijn huisarts hoeft te vragen. Dat is geregeld in de ‘Leidraad Verwijzen door de bedrijfsarts’. De bedrijfsarts verwijst alleen door als het om arbeidsgerelateerde aandoeningen gaat. Binnenkort mogen werknemers direct naar een specialist.
Als een werknemer zijn gebit beschadigt tijdens werkzaamheden voor zijn werkgever houdt hij deze verantwoordelijk voor zijn letsel. De werkgever heeft zijn zorgplicht geschonden, stelt de werknemer.
De regering wil de levensloopregeling en het spaarloon vervangen door iets nieuws: de vitaliteitsregeling. De vitaliteitsregeling moet werknemers financiële ondersteuning bieden, als zij voor kinderen moeten zorgen, een opleiding willen volgen, een bedrijfje willen opzetten, voor deeltijdpensioen of voor het aanvullen van inkomsten bij demotie.
De arbeidsomstandigheden zijn bij meer dan de helft van de bedrijven niet in orde zo blijkt uit inspecties van de Arbeidsinspectie in 2010.
De SER gaat een commissie instellen voor de behandeling van klachten over aanstellingskeuringen. De commissie bestaat uit vijf leden met elk een plaatsvervanger. Drie van de leden zijn onafhankelijk en hun plaatsvervangers zijn jurist of arts.