Als de kinderopvang duurder wordt gaan ouders gaan in een op de drie huishoudens met kinderen korter werken. Dat blijkt uit onderzoek van ING.
Niet alle door de Arbeidsinspectie in 2010 opgelegde boetes in 2010 zijn inbaar. Vooral niet de boetes voor de Wet Arbeid Vreemdelingen (WAV) en de Wet minimumloon (WML). Volgens minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid komt dat onder meer door ‘vluchtig ondernemerschap’. Boetes in het kader van de arbowetgeving worden wel grotendeels geïnd.
Uit internationaal onderzoek blijkt dat er grote verschillen bestaan in waardering van het ambacht en de ambachtscultuur. In Italië bijvoorbeeld geldt ambacht als ‘artistiek en esthetisch’ en staan vakmensen in hoog aanzien. In Nederland associëren we ambacht veel meer met functionaliteit en maatwerk. Gezien het dreigend tekort aan vakmensen vragen experts dan ook om meer waardering voor het ambacht en de waarde en kwaliteit die ambachtsmensen leveren.
Een merendeel van de werkgevers (56 procent) verwacht dat de markt waarin zij actief zijn de komende twee jaar zal groeien. De prioriteiten van het management verschuiven daardoor van kostenreductie naar kwaliteitsverbetering en productontwikkeling. Dit is een van de opvallende conclusies uit het tweejaarlijkse onderzoek ‘Ken- en stuurgetallen personeelsmanagement’ dat op 5 september verschijnt bij HR Strategie, een imprint van WEKA Uitgeverij.
Nederlanders gaan niet over één nacht ijs als het om de keuze van een nieuwe auto gaat. Vrouwen doen er gemiddeld vijf weken over om hun keus te maken, mannen zelfs meer dan anderhalve maand. Dat blijkt uit het 'LeasePlan Instapweken Onderzoek' onder 1000 autobezitters.
Uitzendbureaus moeten vanaf 1 januari 2012 als uitzendbureau in het Handelsregister geregistreerd staan. Doen zij dat niet, dan krijgen zij een boete. Die geldt ook voor bedrijven die personeel via hen inhuren.
Het personeelsdossier krijgt maar weinig aandacht van Nederlandse HR-professionals. Dat beaamt 42 procent van deze professionals in een onderzoek van VDD IQware.
Werkgeversvereniging AWVN kent vanaf dit jaar jaarlijks een prijs toe aan de modernste werkgever van Nederland. De ‘Prijs voor Modern Werkgeverschap’ wordt begin 2012 voor het eerst uitgereikt tijdens een nieuw evenement voor werkgevers.
Nederlandse organisaties bljiven achter in het ontwikkelen van een inspirerende visie en in het doorvoeren van die visie in alle bedrijfsprocessen zo laat wereldwijd onderzoek van adviesbureau &samhoud naar organisatievisies zien.
47 procent van de werknemers wereldwijd wil best wel werken voor een onethisch bedrijf. De helft van de werknemers (53 procent) zou daarentegen nooit willen werken voor een bedrijf dat in hun ogen onethisch is. Dat blijkt uit een poll van carrièresite Monster, in Nederland bekend als Monsterboard.nl, onder ruim 8300 bezoekers wereldwijd.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling