Stichting ZZP Nederland vindt dat de besluitvorming bij de overheid over de VAR niet erg opschiet en komt met een eigen ZZP-verklaring.
Twee derde van de leidinggevenden in Nederland vindt het geen probleem wanneer medewerkers later op het werk verschijnen. De managers gaan ervan uit dat medewerkers al vanuit huis of onderweg werkzaamheden hebben verricht. Daarnaast heeft 70 procent van de leidinggevenden geen moeite met het eerder naar huis gaan van medewerkers, omdat ze weten dat ze de tijd op een ander moment inhalen. Dit blijkt uit onderzoek van Mozy, aanbieder van online back-up en databescherming voor consumenten en bedrijven.
Het vacatureaanbod in de HR-sector blijft in september nagenoeg stabiel. Dit in tegenstelling tot veel andere sectoren, die behoorlijk daalden. Het vacatureaanbod is zelfs op het laagste punt sinds 2005. Dit blijkt uit de Monster Employment Index, de maandelijkse onafhankelijke barometer van de online-arbeidsmarkt.
Er zijn grote beloningsverschillen tussen mannelijke en vrouwelijke HR-professionals. Een mannelijke HR-directeur verdient gemiddeld 25.800 euro meer op jaarbasis dan zijn vrouwelijke evenknie. Dat blijkt uit het jaarlijkse onderzoek HR Trends 2012-2013 van salaris en HR-dienstverlener ADP Nederland.
Organisaties in de publieke sector hebben aandacht voor agressie en geweld. Ze treffen allerlei maatregelen om hun medewerkers tegen deze risico’s te beschermen. Toch voldoen deze organisaties niet genoeg aan de wet. Dat constateerde de Inspectie SZW bij een controle van locaties van de Immigratie- en Naturalisatiedienst, de Raad voor de Kinderbescherming, de Reclassering Nederland en de Reclassering van het Leger des Heils.
Het animo voor thuiswerken in de zorg is groter dan gedacht, stelt onderzoekster Ramona Backhaus. Backhaus onderzocht in opdracht van de Vereniging Huisartsenposten Nederland (VHN) hoe er wordt gedacht over thuiswerkende triagisten.
Organisaties leggen ten opzichte van 2011 hun focus meer op intern personeelsbeleid, en dan met name gericht op het behoud en de ontwikkeling van bestaand personeel. Dat blijkt uit het jaarlijkse onderzoek HR Trends 2012-2013 van salaris en HR-dienstverlener ADP Nederland.
De werkloosheid nam in augustus 2012 verder toe met 4.000 en kwam uit op 514.000 personen. Het aantal WW-uitkeringen is met 6.000 gestegen tot 304.000. Dit blijkt uit cijfers die zijn gepubliceerd door het CBS.
Werknemersorganisatie FNV wil niet meer op de oude voet verder gaan met werkgeversorganisatie VNO-NCW. Dat zegt Ton Heerts, de nieuwe FNV-voorzitter, die stevige taal uitslaat richting het bedrijfsleven in het blad Forum van de werkgeversorganisatie VNO-NCW.
Elf organisaties waaronder vakbonden, NS en de autobranche vragen onder aanvoering van de ANWB het parlement in een brandbrief direct een streep te zetten door de voorgenomen afschaffing van de onbelaste reiskostenvergoeding. De maatregel gaat volgens het verbond ten koste van de koopkracht en werkgelegenheid.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling