Het kabinet wil het opsparen van vakantiedagen aan banden leggen. Een wetsvoorstel, waarin staat dat werknemers hun wettelijke vakantiedagen maximaal anderhalf jaar kunnen opsparen in plaats van vijf jaar, is al door de Tweede Kamer goedgekeurd. Werkgeversorganisaties vinden dat er een aantal puntjes op de i gezet moeten worden. Zij willen daarom dat deze wet niet voor 1 januari 2012 wordt ingevoerd.
Britten mogen na het bereiken van de 65-jarige leeftijd door blijven werken. Dit heeft het Britse ministerie voor bedrijven, innovatie en vakbekwaamheid bekend gemaakt zo weet Nu.nl te melden.
Als de onderneming vanuit strategisch oogpunt een reorganisatie doorvoert, moet de ondernemingsraad natuurlijk worden geïnformeerd. Maar in hoeverre kan de OR vervolgens invloed uitoefenen op dit besluit?
Werknemers zijn bereid fors hogere premies te betalen voor een gegarandeerde pensioenuitkering. Zij lijken meer waarde te hechten aan een gegarandeerd pensioen dan aan bijvoorbeeld handhaving van de pensioenleeftijd op 65 jaar.
Op de jaarlijkse kerstborrel op het werk praten Nederlanders het liefst met directe collega’s. De baas staat vaak alleen: slechts 9 procent grijpt de kerstborrel aan om met de directie te kletsen.
Door moderne manieren van procesondersteuning heeft HR de mogelijkheid om essentiële informatie te verzamelen en te delen. Toch zetten nog maar weinig organisaties deze volgende stap in de ontwikkeling van HR-meetbaarheid. Zo blijkt uit de HR Benchmark 2010 van Raet.
Het huidige kabinet heeft aangekondigd dat er een vitaliteitsregeling komt. Daarin zouden dan de huidige spaarloon- en levensloopregeling opgaan.
Een kwart van de werkenden in loondienst zou meer uren betaald willen werken als zij daarbij de tijden en werkplek grotendeels zelf kunnen bepalen. Twee werkdagen per week is daarbij het gemiddelde extra aantal uren.
Nederlandse werknemers zijn veel minder dan hun Europese collega’s bereid loon in te leveren in ruil voor een beter pensioen. Terwijl gemiddeld de helft van alle Europeanen salaris wil opofferen voor een hogere pensioenbijdrage van hun werkgever, is dat in Nederland niet meer dan 27 procent.
NEN Arbeid heeft het internationale initiatief om HRM te normaliseren opgepakt. De nieuwe norm moet zich richten op de verbetering van de uitwisseling van personeel tussen organisaties.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling